Elektronarzędzia
Elektronarzędzia

Można dyskutować wśród znajomych znawców i kolegów majsterkowiczów o jakości dostępnych elektronarzędzi, ale w przypadku określonej potrzeby zakupu odpowiednich narzędzi do zaplanowanych zadań – nie ma to większego znaczenia. Zgodnie z powiedzeniem: ilu dyskutantów, tyle odmiennych opinii.

Kryteria wyboru narzędzi

Oceny niezbędnych elektronarzędzi można bez zbędnej dyskusji dokonać poprzez charakteryzujące je określone parametry. A na ich podstawie oraz wiedzy, jakiej natury będą wykonywane prace, można dokonać odpowiedniego wyboru. Profesjonalne elektronarzędzia przeznaczone są przede wszystkim do intensywnej i długotrwałej pracy. Samodzielny remont domu czy też inne intensywne, ale krótkotrwałe prace wymagają raczej narzędzi używanych średnio intensywnie. A w przypadku używania elektro narzędzi sporadycznie – w zupełności wystarczy sprzęt z tzw. dolnej półki, który przy poprawnym korzystaniu może służyć nawet wiele lat.

Jak ocenić jakość elektronarzędzi?

Pierwszym kryterium, jakie się nam najczęściej nasuwa, jest cena. Jeśli jest wysoka, może oznaczać wysoką jakość, jeśli niska – odwrotnie. Niestety nie jest to jednoznaczne, ponieważ nierzadko zdarza się zakupić drogo elektro narzędzia o marnej jakości. Jeśli posiadamy trochę doświadczenia, powinniśmy skorzystać z informacji umieszczonych przez producenta na tabliczce znamionowej. Co prawda nie jest to wyznacznik jakości, ale na podstawie parametrów technicznych podanych w karcie produktu można wyrobić sobie wstępny osąd. Dzięki szczegółowym przepisom i obowiązkowo przeprowadzanym kontrolom praktycznie nie zdarza się, by producenci, zarówno najdroższych, jak i najtańszych elektronarzędzi, celowo wprowadzali w błąd, podając nieprawdziwe dane techniczne. Wiedząc, jakich narzędzi potrzebujemy i jakie powinny posiadać parametry, wybór jest już prawie bliski. Należy bezwzględnie odrzucić myśl o zakupie sprzętu z większą mocą niż to niezbędne. Bardziej istotne jest wypróbowanie sprzętu w sposób praktyczny: wziąć je do ręki i sprawdzić, czy można nim pracować wygodnie oraz czy można swobodnie manipulować przełącznikami w trakcie pracy.

Profesjonalne elektronarzędzia

Wysokiej klasy elektronarzędzia zazwyczaj mogą być kilkukrotnie droższe od sprzętu ze średniej półki. Nie wdając się w szczegóły dotyczące materiałów użytych do ich wytworzenia oraz precyzji wykonania poszczególnych podzespołów, można z pełnym przekonaniem stwierdzić, że wysoka jakość wynika ze szczególnej dbałości o każdy detal. Dzięki temu profesjonalne elektronarzędzia są zdecydowanie trwalsze, bardziej precyzyjne i oczywiście niezawodne. Dla profesjonalnych użytkowników ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza precyzja wykonywanych czynności. Zbyt intensywne i nieumiejętne użytkowanie może jednak szybko doprowadzić do zużycia sprzętu a czasami do jego zniszczenia. Z tego powodu producenci tej klasy elektro narzędzi udzielają jednorocznej gwarancji.

Sprzęt ze średniej półki

Elektronarzędzia z tej grupy mają bardzo dobre parametry i są również na tyle wytrzymałe, by mogły krótko, ale intensywnie pracować. W równym stopniu korzystają z nich profesjonaliści w mało intensywnych zadaniach, jak i zapaleni majsterkowicze. Dla właścicieli domów, używających narzędzi zgodnie z przeznaczeniem, będą one służyć przez wiele lat. W przypadku ewentualnych problemów ze sprzętem producenci, którym zależy na dobrej opinii, zapewniają solidny i łatwo dostępny serwis.

Elektronarzędzia do najprostszych zadań

Tanie elektronarzędzia co prawda charakteryzują się dość niską jakością, ale w użytkowaniu nie są gadżetem bezużytecznym ani tym bardziej jednorazowym. Wytwarzane nierzadko przez solidnych producentów będą trafnym wyborem, gdy używamy ich zgodnie z przeznaczeniem i we właściwy sposób. Z reguły udzielana dwuletnia gwarancja nie opiera się jednak na rozbudowanej sieci serwisów. Naprawy są nieopłacalne, a solidny producent woli dać klientowi w zamian nowy produkt.

Zagwarantowanie takiej procedury możliwe jest tylko poprzez zakup sprzętu u sprawdzonych dostawców.

 

 

Elektronarzędzia dostępne w naszej ofercie:

  1. Szlifierki
  2. Wiertarki
    • wiertarki udarowe (odznaczają się wysoką wydajnością i są przeznaczone do wykonywania najbardziej wymagających prac),
    • wiertarki kątowe (poręczne urządzenie do prac w miejscach wąskich i trudnodostępnych),
    • wiertarko-wkrętarki akumulatorowe (montaż mebli, zabudowa kuchni, zabudowa wnętrz).
  3. Wyrzynarki
    • wyrzynarki TRION (wycięcia na zlewozmywaki i płyty grzejne w blatach kuchennych, prace przy montażu mebli, zabudowy kuchni, aranżacje wnętrz, wycinanie okręgów i łuków),
    • wyrzynarki wahadłowe (przycinanie listew wykańczających, skracania materiałów, wycięcia w belkach, przekroje od dołu).
  4. Pilarki
    • pilarki tarczowe ręczne (cięcie poprzeczne, skośne i wzdłużne oraz przycinanie krokwi w drewnie i materiałach izolacyjnych o grubości do 132 mm),
    • pilarki mieczowe (docinanie twardych materiałów izolacyjnych, np. włókien drzewnych, PUR czy EPP, cięcie poprzeczne, skośne i wzdłużne oraz przycinanie krokwi w drewnie).
  5. Frezarki
    • frezarki do aluminiowych płyt warstwowych (frezowanie aluminiowych płyt warstwowych, wykonywanie wpustów 90° i 135°),
    • frezarki do krawędzi (szybkie zaokrąglanie i fazowanie kantówki oraz ram i płyt, frezowanie wyrównujące doklejek i listew),
    • frezarki górnowrzecionowe (zaokrąglanie krawędzi, fazowanie, wykonywanie wręgów i profilowanie).
  6. Wkrętarki
    • akumulatorowe wkrętarki DWC (akumulatorowy specjalista od klasycznej suchej zabudowy z użyciem płyt gipsowo-kartonowych, najwyższe prędkości obrotowe do wkręcania seriami w jak najkrótszym czasie, mocowanie płyt gipsowo-kartonowych na konstrukcjach metalowych i drewnianych).
Dostępne marki:

       

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl