Masz pytania lub potrzebujesz pomocy? Zadzwoń: 61 661 60 50 lub napisz: biuro@tech-poznan.pl

Dwa w jednym, czyli wiertarko wkrętarki akumulatorowe

Jeśli chcesz oszczędzić miejsce przeznaczone do przechowywania, a równocześnie być naprawdę dobrze przygotowany do ewentualnych prac remontowych rozważ zakup urządzenia, które łączy cechy wiertarki i wkrętarki. Można nim zarówno robić otwory, jak i instalować w odpowiednich miejscach przygotowane wcześniej śruby. To szczególnie przydatny gadżet dla zapalonych majsterkowiczów, którzy często oddają się swojej pasji, a także osób lubiących mieć zawsze wszystko pod ręką. Wiertarko wkrętarki znajdują powszechne zastosowanie w profesjonalnych zakładach stolarskich, firmach karoseryjnych, a także przy tworzeniu metalowych konstrukcji czy projektowaniu ogrodów.

Wkrętarko wiertarki akumulatorowe podobnie jak poprzednie urządzenia zasilane są wewnętrznie, a nie sieciowo, co sprawia, że można je łatwo przenosić z miejsca na miejsce bez konieczności uważania na plączące się kable. Nie musisz już zastanawiać się, gdzie znajduje się najbliższe gniazdko elektryczne lub poszukiwać przedłużacza, żeby skorzystać ze sprzętu. Im mniej przedmiotów w pomieszczeniu, w którym przeprowadzany jest remont, tym lepiej. Dodatkowo dzięki temu, że takim urządzeniem jest relatywnie łatwo manewrować, wkręcisz śrubki nawet w trudno dostępnych miejscach. Urządzenia akumulatorowe są przeważnie lżejsze od sieciowych, co ma dodatkowy wpływ na komfort użytkowania. Modele akumulatorowe pracują też znacznie ciszej niż te zasilane sieciowo. Odgłos wiercenia nie należy do najprzyjemniejszych, więc na pewno ucieszy Cię możliwość ograniczenia hałasu do minimum.

Zwróć też uwagę na szczegóły — czy sprzęt można zawiesić na pasku w przerwach od używania oraz w jakie końcówki jest wyposażony konkretny model. Dodatkowym ułatwieniem może być obecność diody LED, która sygnalizuje aktualny poziom naładowania baterii. Znajdująca się w zestawie walizka, pomoże z kolei przy transporcie. Wszystkie te elementy mają wpływ na ogólną satysfakcję z majsterkowania. Wiertarko wkrętarki to bardzo uniwersalne i przydatne narzędzia, dlatego warto dokonać dokładnej analizy oferty i wybrać najlepszą dla siebie!

 

 

Czytaj dalej

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborcze wiertarki akumulatorowej?

Jeśli zastanawiasz się jaka wiertarka udarowa akumulatorowa będzie dla Ciebie najlepszym wyborem, musisz sobie odpowiedzieć na kilka pytań. Przede wszystkim pomyśl, jak często i do jakich prac planujesz ją wykorzystywać? W zależności od tego, czy chcesz wywiercić tylko kilka otworów w ścianie, czy też planujesz zaopatrzyć się w uniwersalne urządzenie, które będzie odpowiadać na wszystkie podobne potrzeby w przyszłości, zapoznaj się z podstawowymi parametrami odróżniającymi od siebie dostępne na rynku produkty.

O skuteczności wiertarki decyduje przede wszystkim jej moc. Waha się ona w zależności od stopnia zaawansowania sprzętu od 500 do 1000 W. Zwróć uwagę na prędkość momentu obrotowego i średnicę wywiercanych otworów dla poszczególnych materiałów (jak drewno lub stal). Urządzenie powinno być precyzyjne i stabilne, a także umożliwiać regulowanie prędkości obrotów, tak żeby można było dostosować intensywność działania urządzenia do rodzaju materiału. Wiertarki akumulatorowe 18v są najsilniejsze i najcięższe, ale nawet one są projektowane w taki sposób, aby korzystanie z nich było jak najwygodniejsze. Bezobsługowy, bezszczotkowy silnik umożliwia szybkie i sprawne działanie nawet jeśli wydaje się, że wywiercenie otworu wymaga przyłożenia dużej siły.

Warto zwrócić uwagę na ergonomię sprzętu — wagę i to jak została wyprofilowana jego rękojeść. Także sposób zasilania ma niebagatelne znaczenie dla wygody użytkowania. Wiertarki akumulatorowe są mobilne, nie trzeba ciągnąć za sobą kabla, żeby przeprowadzić niezbędne prace, wymagają jednak sprawdzania na bieżąco poziomu naładowania baterii.

Wiertarki akumulatorowe z udarem są najlepszym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują naprawdę mocnego sprzętu. W ich przypadku ruch obrotowy jest wzmacniany poprzez wytwarzane mechanicznie drgania, co pozwala na wiercenie nawet dużych otworów w najtwardszych materiałach (jak cegła czy beton). Nie należy ich używać do drewna i tworzyw sztucznych, ale świetnie się sprawdzą, jeśli potrzebujesz zrobić otwory np. w metalu czy murze.

A może potrzebujesz wkrętarki akumulatorowej?

Wkrętarki akumulatorowe służą do wkręcania śrub w już wywiercone otwory. Można ich używać na przykład do montażu i demontażu mebli. Są mobilne, a długość ich pracy zależy od długości działania wmontowanego akumulatora. Żeby mieć pewność, że urządzenie się nie wyłączy w najmniej dogodnym momencie, warto na bieżąco monitorować poziom naładowania baterii. Do części modeli dołączana jest wygodna ładowarka, która pozwala na szybkie uzupełnianie energii potrzebnej do wykonania pracy.

Kiedy zastanawiasz się nad wyborem adekwatnego sprzętu, dokładnie przeanalizuj swoje potrzeby. Mocne wkrętarki akumulatorowe są skuteczniejsze i mogą działać z dużą siłą, ale przeważnie wiąże się to z również ze zwiększeniem ciężaru zarówno akumulatora, jak i silnika. Korzystanie z mocniejszego urządzenia jest więc po prostu trudniejsze. Osobom nieprzyzwyczajonym do prac fizycznych, może być ciężko utrzymać w ręku taki sprzęt przez dłuższy czas, czy zachować odpowiednią precyzję ruchu. Dobrze zaprojektowane wkrętarki są wyważone tak, żeby można było ich używać jak najdłużej bez bólu — zanim podejmiesz decyzję o zakupie, koniecznie zwróć uwagę na kształt rękojeści.

Podobnie jak w przypadku wiertarek, o maksymalnej intensywności pracy urządzenia decyduje jego moc. Warto sprawdzić, jaki jest moment obrotowy dla materiałów miękkich, (jak na przykład drewno) oraz twardych (jak metale czy beton). Co więcej, niektóre modele wkrętarek posiadają regulator momentu obrotowego, który pozwala manewrować natężeniem pracy urządzenia na kilkunastostopniowej skali. Dzięki temu dokładnie dostosujesz siłę działania do materiału podlegającemu obróbce. Podsumowując, najlepsze wkrętarki akumulatorowe są poręczne i lekkie, a zarazem skuteczne.

 

 

Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe

Wkrętarka budowlana DWC 18-2500 Li 4,0I- Plus AKU Wkrętarka budowlana DWC 18-2500 Li 4,0I- Plus AKU
Producent: Festool
Cena: 3 076,81 zł (netto: 2 501,47 zł )
szt.
zobacz więcej
 Subkompaktowa 2-biegowa wiertarko-wkrętarka M12 FUEL™ FDD-0 Subkompaktowa 2-biegowa wiertarko-wkrętarka M12 FUEL™ FDD-0
Producent: Milwaukee
Cena: 798,27 zł (netto: 649,00 zł )
szt.
zobacz więcej
ABS 18 Q SELECT 2-biegowa wiertarko-wkrętarka akumulatorowa ABS 18 Q SELECT 2-biegowa wiertarko-wkrętarka akumulatorowa
Producent: Fein
Cena: 1 322,50 zł (netto: 1 075,20 zł )
szt.
zobacz więcej
ABSU 12 SELECT 2-biegowa wiertarko-wkrętarka akumulatorowa ABSU 12 SELECT 2-biegowa wiertarko-wkrętarka akumulatorowa
Producent: Fein
Cena: 537,26 zł (netto: 436,80 zł )
szt.
zobacz więcej
Akum. wiertarko-wkrętarka 18 v DDF453RFE Akum. wiertarko-wkrętarka 18 v DDF453RFE
Producent: Makita
Cena: 1 161,12 zł (netto: 944,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Akum. wiertarko-wkrętarka 18 v DF457DWE Akum. wiertarko-wkrętarka 18 v DF457DWE
Producent: Makita
Cena: 954,48 zł (netto: 776,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Akumulator wiertarko-wkrętarka udarowa 18 V   DHP482RFJ Akumulator wiertarko-wkrętarka udarowa 18 V DHP482RFJ
Producent: Makita
Cena: 1 485,84 zł (netto: 1 208,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka 18 V   DDF451RTJ Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka 18 V DDF451RTJ
Producent: Makita
Cena: 2 025,81 zł (netto: 1 647,00 zł )
szt.
zobacz więcej
ASCM 18 QM SELECT 4-biegowa wiertarko-wkrętarka akumulatorowa ASCM 18 QM SELECT 4-biegowa wiertarko-wkrętarka akumulatorowa
Producent: Fein
Cena: 1 617,70 zł (netto: 1 315,20 zł )
szt.
zobacz więcej
Bezszczotkowa wiertarko-wkrętarka M12BPD-502C Bezszczotkowa wiertarko-wkrętarka M12BPD-502C
Producent: Milwaukee
Cena: 1 933,13 zł (netto: 1 571,65 zł )
M12 BD-0 Subkompaktowa wkrętarka M12 BD-0 Subkompaktowa wkrętarka
Producent: Milwaukee
Cena: 453,87 zł (netto: 369,00 zł )
szt.
zobacz więcej
M12 RAD-0 Subkompaktowa 1-biegowa wiertarka kątowa M12 RAD-0 Subkompaktowa 1-biegowa wiertarka kątowa
Producent: Milwaukee
Cena: 503,07 zł (netto: 409,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Subkompaktowa wiertarko-wkrętarka udarowa M12 FUEL™ FPD-0 Subkompaktowa wiertarko-wkrętarka udarowa M12 FUEL™ FPD-0
Producent: Milwaukee
Cena: 835,17 zł (netto: 679,00 zł )
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl