Masz pytania lub potrzebujesz pomocy? Zadzwoń: 61 661 60 50 lub napisz: sklep@tech-poznan.pl

 

Blog

najświeższe informacje z branży, dzielimy się Naszym doświadczeniem

BLACK FRIDAY - skąd wzięło się to święto? 0
BLACK FRIDAY - skąd wzięło się to święto?

Black Friday to okres zakupowy, wywodzący się ze Stanów Zjednoczonych (USA), po polsku zwany Czarnym Piątkiem. Dla wielu jest to pewien symbol zakupów w obniżonych do szczytów możliwości kwotach. W tym roku święto to będzie odbywało się 29 listopada i jest to jeden z tych dni, w którym są olbrzymie promocje. Określenie Black Week to znak, że okres promocyjny trwa przez cały weekend.

Rodzi się więc pytanie, skąd więc miano "czarnego" i czy jest warto robić zakupy w tym czasie? Z pewnością w TECH Poznań.

Dlaczego Black Friday?

Czarny Piątek to święto obchodzone w USA 1 dzień po Święcie Dziękczynienia, w którym amerykanie konsumują faszerowanego indyka i ziemniaki. Na pewno masz w głowie dylemat, dlaczego "czarny"? Jest wiele teorii, wskazujących na genezę:

Nazwa może pochodzić z zapisów z ksiąg. W tamtych czasach wysokie wyniki sprzedażowe zapisywane były tylko i wyłącznie czarnym tuszem. Stąd też, jeżeli rachunku widniały w kolorze czarnym, mieliśmy pewność, że firma w tym czasie osiągnęła bardzo duże przychody.

W ten dzień, w latach 50. XX wieku, obywatele USA w bardzo dużej ilości brali zwolnienia z pracy, tłumacząc się chorobą. Chcieli w ten sposób przedłużyć swój weekend nie z 3, a do 4 dni, żeby też piątek wliczał się do przedłużonego weekendu. Wielu ludzi zostało zwolnionych, a zdarzały się też rezygnacje ze stanowisk.

Są też teorie, że nazwa ma związek bezpośrednio ze slangiem używanym w policji. W ten dzień zwiększona jest ilość patroli, a funkcjonariusze zobligowani są do zwiększonej czujności i pilnowania rzeszy ludzi, pochłoniętych zakupami w Czarny Piątek

 

Black Weekend, Black Week, Black Friday - czemu się rozgałęzia?

 

Dniem, największych promocji był piątek, lecz szybko rozprzestrzeniło się i wykorzystano moment sprzedażowy, co spowodowało, że promocja objęła cały weekend, nazwany oficjalnie Black Week. Po wprowadzeniu internetu i rozwoju sklepów internetowych, wprowadzono cybernetyczne święto, nazwanego Cyber Monday.

Na dzień dzisiejszy, podział ten się zaciera, a sklepy stacjonarne i internetowego zacierają się, stąd odchodzi się od podziałów i tworzy się jedno spójne święto zakupowe, trwające cały weekend. Stąd też wziął się Black Week.

Czy kupowanie w Black Friday się opłaca?

Czarny Piątek to okres, w którym w wielu sklepach można złapać okazję od 50% do nawet 80%. Jest to szansa, aby upolować Twój wymarzony prezent w atrakcyjnej cenie. Zapytasz się pewnie, co warto kupić? Znajdziesz u nas między innymi szlifierki kątowe akumulatorowe, wiertarko-wkrętarki akumulatorowe, lampy LED czy głośniki Bluetooth, które opłaca się kupić w tym czasie.

Jest to niesamowita okazja, żeby umocnić pozycję swojej firmy i zakupić niezbędne narzędzia do funkcjonowania i prowadzenia działalności z jeszcze większą efektywnością

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl