Wiertarka akumulatorowa czy sieciowa - którą wybrać?
Wiertarka akumulatorowa czy sieciowa - którą wybrać?

Wiertarka akumulatorowa czy sieciowa - którą wybrać?

Jest to pytanie, które zadaje sobie każdy majsterkowicz, pan domu, budowlaniec, ślusarz i każdy kto ma styczność z elektronarzędziami. Wybór między wiertarką akumulatorową czy sieciową jest zagwostką każdego, kto na co dzień musi pracować z tego rodzaju narzędziem.

 

Wiertarka akumulatorowa

Jedna z nowszych technologii, podbiła świat dzięki mobilności i ergonomiczności, jeden z wielu wynalazków, które możemy przypisać na miarę sukcesów wiertarki akumulatorowej. Bardzo często jest ona wykorzystywana w firmach przemysłowych oraz budowlanych. W takich miejscach zazwyczaj nie ma dostępu do prądu na bieżąco, wtedy akumulator ratuje prace całej firmy. W świecie technologicznym możemy usłyszeć bardzo wiele słów wypowiedzianych w superlatywach, choć te cechy mają swoje minusy. Jednym z nich, ograniczającym jest czas pracy na akumulatorze, ta praca może trwać od godziny do nawet 4 godzin. Wszystko zależy jaką pojemność urządzenia wybierzesz, a te mają widełki od 3Ah do nawet 12Ah, co daje dużą rozbieżność, ale producenci nie zostawiają nas samych...  Technologia się rozwinęła, a my dostajemy już często zestaw akumulatorów i ładowarkę, gdzie nie zatrzymujemy się z wierceniem, a wymieniamy źródło energii i pniemy przed siebie.

W sklepie TECH Poznań znajdują się najbardziej profesjonalne marki, zajmującą się produkcją wiertarek akumulatorowych, są to między innymi Milwaukee, Festool, Fein, czy też Flex

Wiertarka sieciowa

Wybór, który czasem może szokować, ale jest swojego rodzaju klasyką budownictwa, czy też stolarstwa. Do dziś wykorzystywany najczęściej rodzaj elektronarzędzi, które zapisały się do historii dzięki swojej wydajności, wytrzymałości i stałości pracy. Sięgają do nich użytkownicy, którzy z wiertarkami sieciowymi mają styczność praktycznie codziennie, pracując przy nich dłużej niż 1-4 godziny. Największą zalety takiego rozwiązania jest brak akumulatora zewnętrznego, który nie ogranicza nas, nie powoduje dodatkowych kosztów i nie przerywa nam pracy. Duże budowlane przedsiębiorstwa, stolarze, firmy przemysłowe do dziś cenią sobie te urządzenia i nie widzą przyszłości bez tych cudów techniki. Mimo wszystko trzeba pamiętać, że narzędzia wymagają od nas pracy z dostępem do prądu, co może być największą bolączką - mobilne źródło energii elektrycznej, które musi być pod ręką gdziekolwiek nie będziemy chcieli użytkować sprzęt. Dla chcącego - nic trudnego!

Marki takie jak Milwaukee, Festool, Fein do dziś mają w swojej ofercie tego rodzaju wiertarki, a na sklepie TECH Poznań na pewno znajdziecie wybór dla siebie

 

A więc którą wybrać?

Wszystko zależy oczywiście od Twoich potrzeb i wymagań. Wiertarkę akumulatorową wybiorą na pewno mobilni monterzy, budowlańce, którzy często zmieniają lokalizację.

Wiertarka sieciowa to wybór idealny dla dużych firm i koncernów, które do dziś stawiają na pracę statyczną, stabilną, nie przemieszczają się zbyt często, stawiają na pracę stacjonarną, a wymiany akumulatorów i ich ładowanie byłoby utrapieniem w miejscu pracy.

 

 

Dostępne marki:

       

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl