Znajdź produkt idealny:
Kategorie
Dostępność

Ściski stolarskie jako element wyposażenia każdego warsztatu

Ściski jako narzędzia pomocnicze pełnią bardzo istotną rolę przy wykonywaniu wszelkiego rodzaju prac konstrukcyjnych czy też remontowych. Od odpowiednio dobranego do danej czynności ścisku zależy niejednokrotnie stopień precyzji jej wykonania. Dany ścisk powinien być dostosowany do wielu czynników takich jak materiał, który ma być za jego pomocą mocowany, jego twardość, gęstość czy warunki atmosferyczne, jakie panują w miejscu wykonywania robót gdzie jest potrzebny.

Ściski stolarskie mogą być stosowane przy pracach typowo związanych ze stolarstwem. Bywają one często przydatne przy wielu pracach przydomowych – przy naprawie drewnianych elementów konstrukcyjnych, tworzeniu szybkich szalunków czy nawet nieraz przy odkręcaniu śrub czy zapieczonych zaworów. Ściski stolarskie mogą także okazać się przydatne także w garażu podczas wymiany kół samochodowych. Tego typu ściski świetnie sprawdzają się przy pracy zarówno z grubym i twardym materiałem, jak i z bardzo drobnymi – wymagającymi dużej precyzji i delikatności – elementami.

 

Czytaj dalej

Jaki ścisk stolarski wybrać?

Wybierając odpowiedni dla naszych potrzeb ścisk należy się kierować wieloma parametrami. Najważniejszy jest sposób, w jaki dany ścisk został skonstruowany. W drugiej kolejności należy zwrócić uwagę na to, jaki jest jego rozmiar oraz siła docisku. Warto także pamiętać o poszczególnych elementach danego ścisku, takie jak na przykład rękojeść, która powinna być jak najbardziej ergonomicznie wykonana i zabezpieczona powłoką z gumy, tak by gwarantować wysoki stopień komfortu użycia danego ścisku. Dla zabezpieczenia ściskanego elementu przed ewentualnym uszkodzeniem bądź zniszczeniem warto zadbać, by użytkowany przez nas ścisk posiadał gumowe zabezpieczenia na szczękach.

Zalety ścisku śrubowego

Ścisk śrubowy jest to narzędzie dosyć prostej czy banalnej wręcz konstrukcji. To sprawia, że cechuje się on dużą uniwersalnością. Ściski śrubowe można bowiem w bardzo prosty sposób oddzielić od oryginalnej rury bądź prowadnicy i dopasowywać odpowiednie składowe instalacji bądź elementy prowadnicowe pod kątem odpowiadającej naszym potrzebom długości danego zacisku. W wypadku zacisku śrubowego rurowego nie musimy kupować na przykład wielu kompletnych ścisków o różnych długościach. Wystarczy posiadać tylko elementy ściskające i dopasowywać do nich odpowiednie rurki o potrzebnej nam w danym momencie długości. Jako że ściski śrubowe można łatwo rozmontowywać i łączyć ze sobą na nowo, dają one użytkownikowi spory zakres swobody dobierania ich do jego potrzeb i tworzenia najróżniejszych kombinacji, koniecznych na przykład przy zaciskaniu bardziej skomplikowanej konstrukcji.

Zalety ścisku dźwigniowego

Ściski dźwigniowe pozwalają na użytkowanie ich w trudnych warunkach i przy pracy z ciężkim i twardym materiałem. Posiadają one bowiem bezpieczne systemy mocowania. Bardzo precyzyjny sposób dopasowania pałąka mocującego do szyn prowadzących, wypustu i profili urządzenia umożliwia użytkowanie go w trudnych warunkach, a specjalny zatrzask zabezpiecza ścisk przed odkręceniem się nawet przy lekkich wibracjach.

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl