Masz pytania lub potrzebujesz pomocy? Zadzwoń: 61 661 60 50 lub napisz: sklep@tech-poznan.pl

 

Blog

najświeższe informacje z branży, dzielimy się Naszym doświadczeniem

Szlifomania relacja z wydarzenia 0
Szlifomania relacja z wydarzenia

18 maja 2017 roku w siedzibie firmy TECH Poznań odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Szlifomanii". Zachęcamy do zapoznania się z krótką relacją z wydarzenia.

Pierwszy etap - rejestracja

Uczestnik podchodził do stanowiska, gdzie odbywała się rejestracja. Tam otrzymywał pakiet startowy, w skład którego wchodziły okulary ochronne, zaproszenie na "Starcie Szlifierzy", które odbędzie się 7 czerwca 2017 na Międzynarodowych Targach Poznańskich, katalogi, zatyczki do uszu oraz bon na obiad i poczęstunek.

 

 

 

 

Szkolenie teoretyczne

O godzinie 9:30 rozpoczęło się szkolenie teoretyczne, w którym mógł wziąć udział każdy z uczestników "Szlifomanii". Wykłady prowadzili specjaliści z firmy 3M, którzy w wyczerpujący sposób przedstawili tematy związane ze szlifowaniem. Szkolenie teoretyczne zakończyło się około godziny 10.

Szkolenia praktyczne (pasy ścierne)

Od godziny 10:30 odbywały się szkolenia praktyczne związane z pasami ściernymi. Szlifowano elementy za pomocą pasów bezkońcowych nasypowych i włókninowych. Każdy z uczestników mógł przynieść swój materiał, na którym chciał przetestować działanie pasów bezkońcowych Specjaliści z 3M odpowiadali na pytania uczestników oraz doradzali jak uzyskać pożądany efekt.

Podczas "Szlifomanii" zaprezentowane zostały najnowsze pasy ścierne z nasypem 3M Cubitron II:
- pasy 384F
- pasy 784F
- pasy strukturalne 399F

  

Szkolenie praktyczne (materiały nasypowe i spojone na szlifierkę kątową)

Podczas szkolenia obrabiane były elementy cięte i spawane. Do obróbki materiałów wykorzystywane były różnego rodzaju materiały ścierne 3M na szlifierce kątowej. Podobnie jak w przypadku szkolenia z pasów bezkońcowych, uczestnik mógł przetestować działanie materiałów ściernych na przyniesionym przez siebie materiale. Specjaliści z 3M służyli radą i pomocą w celu doboru odpowiedniego materiału.

 

"Starcie Szlifierzy" - rozgrzewka

Podczas "Szlifomanii" odbywał się konkurs, który związany był ze "Starciem Szlifierzy", można powiedzieć, że była to rozgrzewka przed "Starciem Szlifierzy", które odbędzie się już 7 czerwca w Poznaniu. Uczestnicy zmierzyli się z 3 konkurencjami:

1. Uzbrojenie szlifierki kątowej na czas
2. Z kawałka stali należało zeszlifować równo 30g metalu za pomocą tarczy ściernej 3M™ Cubitron™ II, uczestnik miał możliwość wykonania jednego ważenia kontrolnego
3. Na profilu zamkniętym było 50 cm spoiny, którą należało zeszlifować do gładkiej powierzchni. Wykończona powierzchnia miała być gładka i prosta bez uszkodzeń, dziur, podcięć itp.

3M Autonaprawa

Uczestnicy Szlifomanii mieli okazję przetestować produkty związane z działem blacharsko-lakierniczym. Firma 3M™ posiada w ofercie produkty przeznaczone począwszy od mycia samochodu poprzez ostateczne zastosowanie preparatu do wykańczania powierzchni. Każdy z produktów zapewnia doskonałe i profesjonalne wykończenie. Specjaliści z 3M doradzali za pomocą których przedmiotów osiągnąć pożądany efekt.

 

Zakończenie i wręczenie nagród

 "Szlifomania" zakończyła się wręczeniem nagród uczestnikom "Starcia Szlifierzy". Panowie wykazali się niezwykłymi umiejętnościami, jednak w każdej z trzech konkurencji mogła zwyciężyć tylko 1 osoba. Ku zaskoczeniu w dwóch konkurencjach zwyciężyła jedna ta sama osoba. Podwójny zwycięzca fenomenalnie pozbył się ze stali równo 30g metalu bez żadnego ważenia kontrolnego oraz w błyskawiczny sposób zeszlifował z profilu spoinę uzyskując gładką powierzchnię.

Na sam koniec każdy z uczestników Szlifomanii otrzymał na przetestowanie 5 dowolnie wybranych przez siebie materiałów ściernych, koszulkę oraz katalogi.

 

W imieniu TECH Poznań serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i udział w wydarzeniu.

Do szybkiego zobaczenia! :)
TECH Poznań.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl