Znajdź produkt idealny:
Producent
Cena
  • od
    do

Szlifierka oscylacyjna do drewna i nie tylko!

Do dużych, płaskich i równych powierzchni idealnie sprawdzi się szlifierka oscylacyjna. To podstawowe narzędzie, które poradzi sobie także z elementami lekko zaokrąglonymi. Najczęściej szlifierka oscylacyjna wykorzystywana jest do obróbki drewna – drewnianych blatów kuchennych, mebli, które mają proste wykończenia, drzwi, okien itd. Używając tego narzędzia można w szybki i bardzo precyzyjny sposób dotrzeć oraz wyszlifować m.in. takie miejsca jak narożniki. Jest to możliwie dzięki stopie, która zazwyczaj ma prostokątny lub trójkątny kształt. Od tego jakie ma wymiar zależy ilość czasu, który trzeba będzie poświęcić na oszlifowanie danej powierzchni. Im większa stopa, tym praca zostanie szybciej wykonana. Jednak do czynności wymagających większej dokładności, do elementów o mniejszych gabarytach czy do miejsc, do których trudno dotrzeć, większy rozmiar może stanowić już utrudnienie. Wówczas lepiej zastosować stopę w kształcie trójkąta. Szlifierka oscylacyjna z taką właśnie stopą często nazywana jest „deltą”, od litery, którą przypomina.

Szlifierka oscylacyjna z reguły ma zakres oscylacji mieszczący się pomiędzy 19000 a 27000 oscylacji na minutę. Im większa jest oscylacja, tym szlifowanie jest bardziej wydajne. Niektóre modele szlifierek oscylacyjnych mają opcję regulowania prędkości oscylacji.

Szlifierka oscylacyjna może przydać się także podczas prac remontowo-budowalnych do wygładzania powierzchni ścian. Wykorzystać ją można także do obróbki materiałów drewnopochodnych i tworzyw sztucznych.

Wśród osprzętu przeznaczonego dla szlifierki oscylacyjnej znajdują się m.in. płótna ścierne. Są one odpowiednio przygotowane do współpracy z tym narzędziem, czyli w zależności do kształtu stopy można wyposażyć się w płótna ścierne w formie prostokąta / kwadratu lub trójkąta. Można też skorzystać z całych rolek płótna ściernego i docinać sobie jego kawałki w zależności od rodzaju wykonywanej pracy.

Szlifierki oscylacyjne

Festool Szlifierka oscylacyjna RTS 400 REQ-Plus

Festool Szlifierka oscylacyjna RTS 400 REQ-Plus
Festool Szlifierka oscylacyjna RTS 400 REQ-Plus

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

1 799,34 zł

Cena netto: 1 462,88 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl