Masz pytania lub potrzebujesz pomocy? Zadzwoń: 61 661 60 50 lub napisz: biuro@tech-poznan.pl

Znajdź produkt idealny:

Czym są wiertarki rdzeniowe?

Wiertarki rdzeniowe to wysokiej jakości narzędzia przeznaczone do wiercenia precyzyjnych, cylindrycznych dołów w twardych powierzchniach. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu unikalnej konstrukcji, która znacząco odbiega od tradycyjnych wiertarek. Wiertarki rdzeniowe wyposażone są między innymi w rozbudowaną, elektromagnetyczną podstawę przywierającą do podłoży metalowych. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się zarówno w pionowym jak i poziomym położeniu, a także zapewni znacznie wyższą tolerancję na błędy ludzkie.

Z uwagi na stabilniejsze podłoże wyeliminowane zostają też niepożądane drgania, mogące uszkodzić niektóre podłoża. Wiertarki rdzeniowe z łatwością odnajdują się nawet w najbardziej wymagających warunkach, a powierzchnie takie jak beton, asfalt czy metal nie są im straszne. Ponadto, do dokładniejszej obróbki metali przeznaczone są specjalne moduły szlifowania promieniowego i obwiedniowego. Pozwalają one na łączenie rur i wygładzanie ich powierzchni.

Jak dobrać najlepsze wiertarki magnetyczne?

Odpowiedni dobór wiertarki magnetycznej związany jest z indywidualnymi preferencjami użytkownika oraz przyszłym przeznaczeniem samego urządzenia. Wiertarki magnetyczne są sprzętem prostym w użyciu, lecz zaawansowanym technicznie, dlatego przed zakupem dobrze jest zapoznać się z ich specyfikacją. Najważniejsze parametry techniczne, które warto sprawdzić to:

  • moc silnika
  • masa wiertarki
  • maksymalna głębokość wiercenia
  • wymiary obsługiwanych wierteł
  • siła magnesu w podstawie wiertarki
  • rodzaj uchwytu

 

Czytaj dalej

Nasze wiertarki oferowane są razem z zestawem akcesoriów wliczonych w cenę urządzenia. Dokładne dane techniczne, a także dostępne dla każdej wiertarki magnetycznej akcesoria znajdują się w opisie produktu.

Magnetyczne wiertarki rdzeniowe - do czego służą?

Magnetyczne wiertarki rdzeniowe to urządzenia powszechnie używane nie tylko w branży budowlanej, ale także przy produkcji przemysłowej. Ich celem jest wykonanie odpowiedniej wielkości odwiertu, którego średnica zazwyczaj waha się w okolicach 25-65 mm. Tego rodzaju sprzęt bez wątpienia przydatny jest przy wszelkiego rodzaju remontach. Wiertarki magnetyczne dzięki swojej kompaktowości i przystępności użyteczne są zarówno w rękach profesjonalnego fachowca jak i amatora chcącego usprawnić swój dom.

Łatwy i intuicyjny sposób obsługi oraz wytrzymała konstrukcja wiertarki sprawiają, że jest to trafny wybór także dla warsztatów, fabryk i zakładów przemysłowych. Wiertarki rdzeniowe charakteryzują się dużą elastycznością w zakresie kompatybilnych wierteł. Wiertła te można w dodatku wymienić w bardzo prosty sposób i bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi, co znacząco skraca potencjalny czas pracy.

Jak działają wiertarki ze stopą elektromagnetyczną?

Wiertarki ze stopą elektromagnetyczną stworzone zostały z myślą o pracy w trudnych, niesprzyjających warunkach, najczęściej w pozycji pionowej. Możliwe jest to dzięki wbudowanemu w podstawę wiertarki silnikowi elektromagnetycznemu o mocy przekraczającej 1000N. Umożliwia on przywarcie urządzenia do płaskiej powierzchni i zapewnia stabilność przy wierceniu.

Samo wiercenie odbywa się w sposób częściowo zmechanizowany przy wykorzystaniu opcji tzw. automatycznego posuwu. Wiertarki ze stopą elektromagnetyczną wyposażone są w prostą w obsłudze elektronikę sterującą, gdzie regulować można prędkość i kierunek obrotu wiertła. Zaprogramowane urządzenie przyciska wiertło do powierzchni, wywiercając w niej dziurę z określoną siłą i dokładnością. Możliwe jest też pogłębianie istniejących już odwiertów, a także gwintowanie - wszystko z asystą elektroniczną.

 

Wiertarki rdzeniowe

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl